MENU

Misterium Męki Pańskiej na żywo!

2012-03-31 03:27:24

Zapraszamy 1 kwietnia o godz. 12:00 na transmisję z Misterium Męki Pańskiej w parafii św. Bazylego Biskupa w Świerszczowie koło Cycowa. Misterium Męki Pańskiej wystawiane jest od 8 lat, a jego inicjatorem był poprzedni proboszcz ks. Wiesław Cieszko.

Najbliższe Misterium zostanie wystawione w Świerszczowie w Niedzielę Palmową, 1 kwietnia o godzinie 12. Weźmie w nim udział ponad 50 aktorów amatorów, którzy pod kierownictwem ks. Marka Jaworskiego, proboszcza parafii pw. św. Bazylego Biskupa pokażą nie tylko swój artystyczny kunszt ale przede wszystkim wprowadzą nas duchowo i kulturalnie w zbliżające się Święta Wielkanocne.

Wystawiane w parafii w Świerszczowie Misterium Męki Pańskiej, to przedsięwzięcie oparte o zaangażowanie całych rodzin z małymi dziećmi włącznie, a wszelkie stroje, rekwizyty i dekoracje wykonane zostały przez parafian na ich własny koszt. Przedstawienie jest tak pełne realizmu i autentyzmu, że widzowie tam zgromadzeni reagują spontanicznie i emocjonalnie podczas odtwarzanych scen sądu, biczowania czy ukrzyżowania jakby brali udział w realnym wydarzeniu.

Ze względu na bardzo rozległy teren, w którym wystawiane jest Misterium Męki Pańskiej w Świerszczowie, transmisja zrealizowana zostanie za pomocą specjalistycznego wozu transmisyjnego partnera technologicznego tego wydarzenia - Grupy iTTv.

Do realizacji przekazu online wykorzystana zostanie specjalna głowica obrotowa mocowana do dachu wozu transmisyjnego uchwytami magnetycznymi oraz bezprzewodowy zestaw nadawczy, który umożliwia operatorowi kamery umieszczonej na specjalnym mobilnym statywie na swobodne przemieszczanie się po całym planie filmowym. Ta mobilna głowica z wbudowaną kamerą obrotową jest pierwszym tego typu produktem w kraju i Unii Europejskiej, który aktualnie jest jeszcze w przedprodukcyjnej fazie studyjnej.

Z uwagi na brak w Świerszczowie szerokopasmowych łącz stacjonarnych i mobilnych, do realizacji przekazu online z dostępnym pasmem 256Kbps szybkości wysyłania danych(upstream) wykorzystany zostanie specjalny profesjonalny encoder programowo-sprzętowy oraz dodatkowy procesor video, którego zadaniem jest poprawa jakości obrazu przy obniżonej jego kompresji.

Jeżeli nie możesz być osobiście na Misterium Męki Pańskiej w parafii św. Bazylego Biskupa w Świerszczowie koło Cycowa - to możesz uczynić to wirtualnie za pośrednictwem sieci Internet.

Transmisja online będzie dostępna w Niedzielę Palmową 1 kwietnia 2012 roku od godziny 12:00 przez stronę Stowarzyszenia Dobrego Pasterza pod adresem www.dobrypasterz.org lub przez stronę Grupy iTTv pod adresem www.ittv.pl.

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund.
 
avatar
11:11 01-04-2012
sirk

emoticon
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.