MENU
2017-05-31 14:45:05

Mapa burzowa i kamery online na żywo

Kamery internetowe poza typowym zastosowaniem np. podglądu wakacyjnych celów podróży czy też sytuacji na drogach, mogą być wykorzystane do obserwacji na żywo zjawisk atmosferycznych występujących w niemal dowolnym zakątku naszej planety. Aby mieć taką możliwość, należy posiadać dwie mapy. Pierwsza to np. aktualna mapa burzowa, mapa huraganów bądź zórz polarnych a druga to mapa kamer. 

 

 

Przykładowe mapy wyładować atmosferycznych:

https://www.lightningmaps.org/?lang=pl#y=51.3574;x=22.0631;z=6;t=3;m=sat;r=0;s=0;o=0;b=;n=0;

http://pl.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=15

 

Mapy huraganów, cyklonów i silnych wiatrów:

https://www.arcgis.com/home/webmap/viewer.html?webmap=2f5a28f82f4d41ec8dbe6cf96375a970

https://coast.noaa.gov/hurricanes/

https://www.windy.com/?53.127,18.020,4

 

Zorza polarna:

http://www.swpc.noaa.gov/products/aurora-30-minute-forecast


Na drugiej mapie znajdują się zaznaczone lokalizacje kamer udostępniających obraz w Internecie.

https://www.worldcam.pl/mapa


Wystarczy porównać obie mapy, a następnie przejść do kamery internetowej znajdującej się najbliżej obserwowanego zjawiska. To wszystko. Miłego podglądania :)

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.