Burza na żywo przez kamery internetowe

Burza na żywo przez kamery internetowe
Kamery internetowe poza typowym zastosowaniem np. podglądu wakacyjnych celów podróży czy też sytuacji na drogach, mogą być wykorzystane do obserwacji na żywo zjawisk atmosferycznych występujących w niemal dowolnym zakątku naszej planety.

 

Kamery online dają nam wspaniałą możliwość podglądania przeróżnych zjawisk atmosferycznych na żywo bez konieczności wychodzenia z domu.

Jednym z nich są burze, które każdego roku późną wiosną oraz latem występują w niemal całej Polsce. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy liczyć co najwyżej na udostępnione przez kogoś nagrania bądź zdjęcia. Taka osoba musiała mieć to szczęście (bądź nieszczęście), że akurat znalazła się w centrum burzowych "wydarzeń".

W tej chwili sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jedyne co potrzebujemy to dostęp do Internetu oraz dwie mapy. Pierwsza zawiera informacje o aktualnych wyładowaniach atmosferycznych. Można w tym celu skorzystać z dowolnej z poniższych map burzowych:

Na drugiej mapie znajdują się zaznaczone lokalizacje kamer udostępniających obraz w Internecie.

Mapa kamer internetowych

Wystarczy porównać obie mapy, a następnie przejść do kamery internetowej znajdującej się najbliżej burzy. Znając kierunek przesuwania się frontu możemy z wyprzedzeniem wyszukać kamery z najlepszym obrazem, które zagwarantują nam idealny podgląd.

Burza nie jest jedynym zjawiskiem atmosferycznym wartym obserwacji. Do pozostałych możemy zaliczyć np. zorzę polarną, huragany czy po prostu poranne mgły otulające nasze miasta, a zwłaszcza doliny rzek i jezior.

Kilka przydatnych stron, do poszukiwania huraganów, cyklonów i silnych wiatrów:

Mapa występowania zorzy polarnej:

http://www.swpc.noaa.gov/

Wschody i zachody słońca na żywo trwające dosłownie w tej chwili:

Rozwój Internetu przez ostatatnie lata dał nam możliwość obserwacji na bieżąco otaczającego nas świata. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tej szansy na domowe podróżowanie :)

 


Autor: Redakcja WorldCam.pl


 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.