Spacer online na Jarmark Bożonarodzeniowy

Spacer online na Jarmark Bożonarodzeniowy

Zima to wyjątkowa pora roku, która zapewnia nam zupełnie inne wrażenia przed ekranem komputera niż wiosna, lato czy jesień. Ze względu na bardzo krótki dzień, podglądamy świat przez kamery internetowe głównie po zmierzchu, podczas gdy latem wraz z zachodem słońca opuszczaliśmy strony z kamerami. Jakie kamery uwielbiamy zimą? Oczywiście są to pięknie przystrojone centra miast z jarmarkami, stoki narciarskie oraz lodowiska.

 

Jak co roku niemal każde polskie miasto rozświetlają miliony kolorowych światełek na choinkach, wzdłuż deptaków i głównych ulic. Od jakiegoś czasu coraz większą popularność zyskują jarmarki bożonarodzeniowe - pełne gwaru, pysznych przysmaków, rękodzieła oraz różnych innych rozrywek. Nie zawsze możemy znaleźć się na nich osobiście, a chcielibyśmy poczuć odrobinę tego świątecznego klimatu. Z pomocą przychodzą nam kamery internetowe, które transmitują obraz na żywo prosto do naszego domu.

Jarmark w Bydgoszczy

W tym roku na szczególną uwagę zasługuje jarmark zorganizowany w Bydgoszczy. Jest to jedyny jarmark na moście, wydłużony po obu stronach do Starego Rynku oraz na Plac Teatralny. Poza tradycyjnymi stoiskami, przez kamerę możemy podziwiać wspaniałą choinkę a osobiście nawet diabelski młyn postawiony zaraz przy operze! Wszystkie atrakcje dostępne są codziennie w godzinach 12:00 - 21:00 aż do 22 grudnia.

→ Kamera na bydgoskim Starym Rynku

Jarmark na żywo

Jarmark w Krakowie

Nie można zapomnieć o wspaniałym jarmarku świątecznym w Krakowie. Pełen atrakcji i wydarzeń towarzyszących oczekuje na odwiedzających już od wczesnych godzin porannych. Całość potrwa aż do 2 stycznia, choć 27 grudnia zostanie przeniesiony obok Kościoła Św. Wojciecha.

→ Rynek Główny w Krakowie

Kamera w Krakowie

Jarmark we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia i turyści na pewno nie będą zawiedzeni, jeśli zdecydują się odwiedzić tamtejszy jarmark na Rynku. Należy do najstarszych (14 edycja) i największych w Polsce. Wydarzenie potrwa aż do końca 2021 roku. Tym razem wyjątkowo zabraknie Parady Elfów oraz koncertów na żywo. Mimo wszystko warto go odwiedzić, napić się grzanego wina oraz zjeść coś pysznego.

→ Rynek we Wrocławiu na żywo

Pozostałe jarmarki w Polsce

Na jarmark możemy wybrać się jeszcze np. do Gdańska na Targ węglowy. Niestety w tym roku kamera internetowa z tego miejsca nie jest dostępna.

Także Łodzianie mają swój jarmark bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej, który będzie trwał do 23 grudnia. W tym przypadku kamerki są aktywne:

→ Ulica Piotrkowska w Łodzi

Zapraszamy również do Opola, które może poszczycić się własnym jarmarkiem. Targ jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00 aż do Wigilii.

→ Jarmark w Opolu na żywo

Zdecydowanie to nie wszystkie świąteczne jarmarki zorganizowane w Polsce. Zachęcamy do przeglądania kamer w innych miastach, które często prezentują się równie pięknie co wyżej wymienione.

Udanego zwiedzania!


Autor: Redakcja WorldCam.pl


 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.