2007-03-27 18:05:41

Co to są kamery Mega Pikselowe?

Artykuł udostępnił

Monitoring kamery, karty DVR
Od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się informację o nowej jakości w monitoringu przemysłowym. Mowa tu o kamerach pod hasłem Mega Piksele. Co to są za kamery, jak się je obsługuje oraz jakie mają zalety? Poniżej postaramy się przedstawić najważniejsze cechy sprzętów Mpx na przykładnie firmy IQinVision.

Po pierwsze obraz!

Standardowe kamery przemysłowe charakteryzują się rozdzielczością na poziomie 640×480px. Do tej pory sprzęt który wyświetlał około 752×582px uznawany był za bardzo dobry. Poniżej widzimy porównanie ?bardzo dobrego? sprzętu starej generacji z technologią Mpx.

iqeye


Jak widać na załączonym obrazku różnice są bardzo obiecujące. przedstawmy zatem garść informacji technicznych. Kamery IP w najlepszym wydaniu to rozdzielczość 5.0MPix (około 2560×1920). W porównaniu z technologią znaną do tej pory wypada imponująco. A jak wygląda?

iqeye 2


Wynika z tego, że wraz z użyciem jednej kamery Mpx zastępujemy 2 lub więcej kamer standardowych i otrzymujemy znacznie lepszą rozpoznawalność obrazu.

Kamery Mpx czerpiąc technologię z aparatów cyfrowych otrzymały również szereg funkcji poprawiających obraz. Przykładem tu jest LIGHTGRABBER poprawiająca znacząco widzenie nocne:

iqeye 3


Progresywne skanowanie - koniec z rozmytym detalem:

iqeye
Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.