Najczęstsze błędy popełniane przy kupnie biletów lotniczych

Najczęstsze błędy popełniane przy kupnie biletów lotniczych

Poszukując biletów lotniczych można natknąć się na wiele różnych okazji cenowych. Przewoźnicy co rusz oferują bowiem podróżnym tanie połączenia lotnicze. Przed skorzystaniem z takiego rozwiązania warto jednak poznać podstawowe zasady, jakie obowiązują w tym obszarze. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, jakich błędów nie popełnić. O czym dokładnie mowa? Sprawdźmy to!

 

Z roku na rok rośnie liczba sprzedanych biletów lotniczych, zarówno na podróże krajowe, jak i międzynarodowe. Samolot nie bez powodu stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych środków transportu. Niestety, przy zakupie biletów lotniczych można nadal popełnić kilka zasadniczych błędów, przez które tracimy nie tylko nerwy, ale i pieniądze. Na co więc uważać, aby ustrzec się różnego typu pułapek?

Zakup biletów lotniczych - jak do tego podejść?

Planując zakup biletów lotniczych warto zarezerwować wybrany termin z wyprzedzeniem. Dzięki temu można liczyć na sporą obniżkę ceny, a przy okazji wiele dodatkowych opcji. Przyjmuje się, że najlepsze okazje jeśli chodzi o tanie linie lotnicze pojawiają się na dwa, trzy miesiące przed podróżą. Warto więc na bieżąco śledzić poszczególne propozycje przewoźników, a pomocna w tym zakresie może okazać się wyszukiwarka eSky.pl. W tym jednym miejscu mamy dostęp do lotów oferowanych przez wszystkie linie, możemy też w łatwy i szybki sposób zarezerwować termin, a następnie zakupić bilet i to nawet jeśli nie posiadamy wolnych środków. Wszystko dzięki mechanizmowi odroczonej płatności lub zakupowi na raty. Opcja ta dotyczy lotów krajowych, ale także międzynarodowych, w tym nawet dalekich podróży na inne kontynenty.

Zakup biletów lotniczych

Jak znaleźć najtańsze połączenia?

Chcąc upolować prawdziwe okazje cenowe warto uzbroić się w cierpliwość i w ramach możliwości zachować pewną elastyczność co do dokładnej daty wylotu. Wszystko po to, aby koniec końców dostosować termin do biletu kupione w niskiej cenie, niż odwrotnie. Jeśli zależy nam na pełnej optymalizacji czasu podróży oraz budżetu przeznaczonego m.in. na loty, można skorzystać z usługi MultiLine, czyli tzw. lotów łączonych. W praktyce polega ona na tym, że z poziomu jednego panelu rezerwujemy loty w różnych liniach lotniczych, np. przelot w tamtą stronę u jednego przewoźnika, a powrót u innego. Jest to bezpieczne, ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, a system sam wskaże nam najkorzystniejsze opcje.

Najczęściej popełniane błędy - co należy wiedzieć?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów, które uniemożliwiają nam zakup biletów w atrakcyjnych cenach, jest zbyt późne planowanie całej podróży. Oczywiście, zdarzają się okazje last minute, ale nie każdy może pozwolić sobie na taką ewentualność, tym bardziej, że nigdy nie jesteśmy pewni tego, czy uda nam się zdążyć zarezerwować dany lot. Kolejnym błędem jest niejednokrotnie działanie pod wpływem impulsu lub zbyt emocjonalne podejście do rezerwacji lotu. Tymczasem, jest to na tyle poważna sprawa, że zawsze należy przeanalizować wszelkie kwestie i podejmować decyzje po namyśle. Zdarza się też, że kupując bilet nie myślimy o wszystkich okolicznościach związanych z podróżą, w tym nie rozważamy tego, czy uda nam się zarezerwować nocleg itp. Najlepiej, aby wszystko szło ze sobą w parze, dlatego korzystnym rozwiązaniem jest kompleksowa organizacja podróży z pomocą eSky.pl. Ponadto, kupując bilet w okazyjnej cenie, sprawdźmy, czy nie wiąże się to z dodatkowymi warunkami lub ograniczeniami, w tym np. związanymi z możliwością zabrania mniejszego bagażu niż zawsze. Wskazane jest zachowanie czujności i dokonywanie w pełni świadomych wyborów.

Najczęściej popełniane błędy

 


Artykuł partnera