Wichury na żywo

Wichury na żywo

W Polsce w ostatnich latach coraz częściej obserwujemy silne wiatry, które przekształcają się w wichury, huragany oraz wywołują sztormy czy trąby powietrzne. Te wszystkie zjawiska możemy obserwować w Internecie przez kamery online.

 

Gwałtowny wiatr wzbudza w nas z jednej strony przerażenie, a z drugiej ciekawość, którą próbujemy zaspokoić szukając zdjęć, nagrań bądź transmisji na żywo z miejsca zdarzenia. W portalu WorldCam najłatwiej o te ostatnie, o ile oczywiście warunki pogodowe nie doprowadziły do uszkodzenia kamer bądź sieci internetowej.

Sztorm na morzu

Opierając się na popularności kamer w ostatnich dniach można dojść do wniosku, że najczęściej oglądanym efektem wichur są sztormy na morzu. Kamerki zainstalowanej w nadmorskich miejscowościach są oblegane przez użytkowników, którzy z fascynacją oglądają fale rozbijające się o falochrony, wodę zalewającą mola jak również statki bujające się w portach. To zainteresowanie nie zna granic. Wraz z podróżą wichury przez Europę, podróżują Internauci zmieniając tylko punkt na mapie, który chcą aktualnie oglądać. O takich możliwościach obserwacji jeszcze nie tak dawno można było tylko pomarzyć.

Zobacz na żywo kamery z widokiem na porty oraz plaże z całego świata.

Sztorm na żywo

Huragany

Bardzo trudno wychwycić przez kamerę online moment, w którym pojawiło się w naszym kraju tornado. Z reguły znika ono bardzo szybko i gdy znajdziemy już kamerę z miejsca jego występowania to pozostanie nam jedynie oglądanie zniszczeń, które mogło wyrządzić.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku huraganów i tajfunów. Trwają znacznie dłużej oraz można w przybliżeniu określić w którym kierunku będą się przemieszczać. Najczęściej obserwowane przez kamery są huragany występujące jesienią we wschodnich stanach USA. Niemal zawsze tworzą się w okolicach archipelagu Bahamów i zmierzają dalej w kierunku kontynentu na Florydę, Georgię lub Karolinę Południową.

Aktualna mapa huraganów dostępna jest pod adresem:

https://www.nhc.noaa.gov/

Huragan na żywo

Lotniska

Chyba każdy z nas niejednokrotnie oglądał z napięciem nagranie lądującego samolotu podczas silnego wiatru. Kołysająca się maszyna, wykonująca różne niestandardowe manewry bądź lądująca "bokiem"  pobudza wyobraźnię. Podczas wichury lotniska są kolejnym miejscem, na które zaglądają Internauci w poszukiwaniu ekscytujących widoków.

Kamery na lotniskach:

https://www.worldcam.pl/kamery/tematyka/lotniska

Kamery lotniska

Warunki na drogach

Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest obserwować sytuację na drogach, którymi planujemy się przemieszczać podczas wichury. Przede wszystkich należy zwrócić uwagę na odcinki leśne, które mogą zostać zablokowane przez poprzewracane drzewa. Podstawowym źródłem informacji powinny być mapy drogowe pokazujące, czy drogi są przejezdne oraz czy nie tworzą się na nich korki. Kamery internetowe zaś stanowią idealne uzupełnienie, gdyż ukazują nam sytuację niemal na żywo bez istotnego opóźnienia. 

Kamery na drogach całego świata:

https://www.worldcam.pl/mapa/c/traffic

Mapa kamer należących do GDDKiA oraz utrudnień na drogach Polski:

https://drogi.gddkia.gov.pl/mapy/mapa-informacji-drogowej

Kamery na drogach

Wichura podobnie jak burza czy huragan jest fascynującym zjawiskiem meteorologicznym, które dzięki współczesnej technologii możemy obserwować z bliska znajdując się fizycznie w bezpiecznym dla nas miejscu oddalonym nawet tysiące kilometrów od miejsca jej wystąpienia. Nie byłoby to możliwe bez milionów kamer internetowych transmitujących obraz na żywo każdego dnia do Internetu.


Autor: Redakcja WorldCam.pl


 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.