WorldCam Cały świat w jednym miejscu

Z kamerą do restauracji

Z kamerą do restauracji

Kamery internetowe instalowane są niemal wszędzie w najróżniejszych celach. Najpopularniejszym zapewne jest bezpieczeństwo i ochrona mienia. Nas jednak bardziej interesują kamery o charakterze edukacyjnym, rozrywkowym i turystycznym, które pozwalają zwiedzać świat na żywo bez wychodzenia z domu. Do tego typu kamer możemy zaliczyć liczne kamery instalowane w barach, klubach i restauracjach.

Kamery na zewnątrz

Dzięki kamerze skierowanej na stoliki np. przy deptaku wzdłuż plaży na Florydzie, możemy wyobrazić sobie jakbyśmy sami tam siedzieli popijając poranną kawę i wpatrując się w morze. W ten sposób możemy zrelaksować się i oderwać na chwilę od codziennych obowiązków. Możemy cieszyć się takim samym wspaniałym widokiem jak goście przebywający na miejscu. Nas jednak nie ograniczają godzinny otwarcia restauracji, gdyż większość kamer działa przez całą dobę i umożliwia choćby podziwianie wschodów bądź zachodów słońca.

Sama obserwacja spacerujących ludzi, uprawiających poranny jogging bądź imprezujących wieczorną porą pobudza naszą wyobraźnię i zachęca, aby znaleźć się tam na miejscu osobiście. Zwłaszcza, jeśli za oknem mróz i jesienna plucha.

restaurant webcam

Wybrane kamery zainstalowane przed restauracją:

Zajrzyjmy do środka

Czy jest sens oglądać kamery z widokiem na salę pełną gości wewnątrz restauracji? Jak najbardziej! Te kamery bardzo często poza obrazem przekazują również dźwięk, co w przypadku występów na żywo daje nam niesamowitą możliwość uczestniczenia w koncercie na drugim krańcu świata. Lokalni wykonawcy często nie zdają sobie sprawy, że ich występ „do kotleta” mogą oglądać ludzie przebywający tysiące kilometrów dalej.

Osobiście kiedyś będąc na Florydzie koniecznie chciałem zajrzeć do baru Sloppy Joe’s w Key West. Widziałem to miejsce wielokrotnie przez kamery internetowe, aż w końcu udało mi się być tam osobiście i stać się jednym z gości. Szczerze polecam bar, ale też cały ten piękny archipelag Florida Keys. 

W Nowy Rok, w Boże Narodzenia czy inne święta w restauracjach często są organizowane większe imprezy pełne różnych atrakcji. Chcesz przywitać nowy rok kilkanaście razy w ciągu doby odliczając do północy i otwierając szampana z mieszkańcami Sydney, Bangkoku, Warszawy, Nowego Jorku itd.? Nic trudnego! Kamery już teraz dają taką możliwość. 

Bar stage webcam

Polecamy szczególnie kamery online:

Kuchnia

Wielu właścicieli restauracji chce pochwalić się w jaki sposób przyrządza dania dla gości, dlatego instalują kamery w kuchni restauracji oraz udostępniają obraz w Internecie.

Należy do nich m.in. sieciówka DoDo Pizza, która transmituje obraz ze swoich pizzerii w Rosji, Kazachstanie i innych krajów Środkowej Azji.

Kamery DoDo Pizza

Innym przykładem jest piekarnia Five Daughters Bakery, która daje możliwość oglądania jak przygotowują donuty w ich prowadzonych przez nich punktach w Nashville, Franklin oraz Atlancie.

Kamery Five Daughters Bakery

Pizza webcam

Wszystkie kamery na żywo z restauracji, barów, klubów czy piekarnii znajdziesz na stronie:

https://www.worldcam.pl/kamery/tematyka/bary-restauracje

 


Autor: Redakcja WorldCam.pl

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.