Włochy otwierają się na turystów. Który region warto odwiedzić?

Włochy otwierają się na turystów. Który region warto odwiedzić?
Tegoroczne wakacje mają szansę przypominać te sprzed dwóch lat, szczególnie jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne. Coraz więcej krajów luzuje obostrzenia i otwiera się na turystów. Już dziś warto zaplanować urlop we Włoszech!

Włochy otwierają się na turystów – zobacz, co się zmieni w obostrzeniach

Już pod koniec kwietnia Włochy rozpoczęły luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Z punktu widzenia turystów najważniejsza jest możliwość poruszania się między strefami białymi i zielonymi oraz otwarcie ogródków przy restauracjach i kawiarniach. Możliwe jest także uprawianie wszystkich dyscyplin sportu.

Kolejne miesiące przynoszą kolejne poluzowania, zwłaszcza dla turystów przybywających zza granicy.

Kto będzie mógł podróżować do Włoch bez kwarantanny?

Do 31 lipca przy wjeździe do Włoch wymagane są: zaświadczenie o szczepieniu przeciwko Covid-19, negatywny wynik testu na koronawirusa lub zaświadczenie o przebyciu choroby i wyzdrowieniu w ciągu ostatniego półrocza. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia.

Władze Włoch szacują, że do połowy czerwca większość Włochów zostanie zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki i możliwe będzie ustanowienie całego kraju białą strefą, czyli taką, w której obowiązują bardzo minimalne obostrzenia.

Co warto zobaczyć we Włoszech?

Lista miejsc, które warto odwiedzić we Włoszech, śmiało mogłaby wypełnić kalendarz urlopowy na najbliższą dekadę. To bardzo różnorodny kraj, tu każdy region ma swój niepowtarzalny klimat i tradycje. Jeśli wybierasz się do Włoch pierwszy raz, rozważ odwiedzenie któregoś z poniższych regionów:

Rzym – urlop w tym mieście na pewno nie będzie nudny, szczególnie dla miłośników zabytkowej architektury. Tej jest tu pod dostatkiem. Z ważniejszych miejsc na pewno warto odwiedzić plac świętego Piotra i Bazylikę, Muzea Watykańskie, Koloseum, Schody Hiszpańskie, Forum Romanum, fontannę di Trevi, Panteon.

Florencja – miasto sztuki i mody, kolebka renesansu. Na pewno warto tu odwiedzić Katedrę Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Piazza della Signoria ze słynną fontanną Neptuna. Nie można też zapomnieć, że to we Florencji znajdują się sklepy najlepszych włoskich projektantów mody. Wizyta w galerii handlowej jest obowiązkowa, choćby w celach poznawczych.

Neapol– ponoć jak się go zobaczy, można umrzeć, ale lepszą opcją jest życie choćby po to, by konsumować fantastyczną włoską pizzę, która została pierwszy raz zrobiona właśnie tutaj. Wiele osób przybywa do Neapolu z ciekawości, jak prezentuje się miasto przez lata zarządzane przez mafię.

Wenecja – miasto na wodzie znane z licznych kanałów. Jest tak romantyczne, że upodobali je sobie kochankowie z całego świata i to właśnie tu chcą spędzać swoje podróże poślubne. Co nie znaczy, że nie warto odwiedzić Wenecji w innym czasie. To miasto kryje w sobie naprawdę dużo niespodzianek.

wenecja

Sycylia – do niedawna kojarzona głównie z mafią, dziś uchodzi za wyjątkowe miejsce na mapie Italii. To właśnie jej stolicę – Palermo – uznano za kulturalną stolicę Włoch. Warto też odwiedzić malownicze Syrakuzy z przepiękną architekturą oraz Taorminę, miasto ukochane przez wszelkiej maści artystów.

sycylia

Sardynia– idylliczna wyspa idealna na wakacje, nie tylko latem. Upodobali ją sobie celebryci z całego świata i chętnie tu bywają. W marinach można podziwiać ich jachty. Na wyspie żyją flamingi, które także są uważane za atrakcję turystyczną.

sardynia

Kalabria– region polecany tym, którzy chcą zobaczyć Włochy takimi, jakimi są naprawdę. Kalabria położona jest nad morzem, ale turystów zachwyca przede wszystkim autentyczność. To region uważany za najmniej turystyczny, co paradoksalnie jest jego dużą zaletą. Jeśli chcesz odwiedzić Kalabrię lub inny region poszukaj ofert wyjazdów do Włoch na itaka.pl.

 


Autor: itaka.pl


 

Kamery na żywo we Włoszech

Kamery we Włoszech

 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.