2020-03-16 11:39:05

Pierwsze bociany już w Polsce

Powoli rozkręca się sezon na podglądanie bocianich rodzin przez Internet. Pierwsze bociany dotarły już do naszego kraju, zaś pozostałe jeszcze zmierzają do Polski oraz pozostałej części Europy. Dokładne położenie niektórych bocianów można obserwować dzięki założonym nadajnikom GPS. Odbierany sygnał zostaje umieszczony na mapach online. Przykładowe strony z aktualną mapą migracji bocianów:

http://mapa.bocianimy.pl/

http://ptaki-silesiana.pl/4/18/monitoring-lotow.html#!

http://birdmap.5dvision.ee/

W obiektywach kamer internetowych w Polsce pierwszy bocian został zaobserwowany w Przygodzicach.  U naszych zachodnich sąsiadów bociany w niektórych gniazdach są już od około miesiąca np. w Altenstadt oraz w Fryburgu Bryzgowijskim.

Bociany online

Bocianów możemy szukać w gniazdach, z których obraz jest transmitowany w Internecie. Takie gniazda znajdziemy z łatwością przy użyciu poniższej mapy lub dokładnego spisu kamer online:

https://www.worldcam.pl/mapa/c/storks

https://www.worldcam.pl/kamery/tematyka/bociany

Zapraszamy do podglądania życia bocianich rodzin od momentu łączenia się w pary aż po wylot młodych z gniazda :)

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.