WorldCam Cały świat w jednym miejscu
2024-03-17 12:03:42

Dzień św. Patryka 2024 na żywo przez kamery

Dzień św. Patryka 2024 na żywo przez kamery

Dzisiaj przypada Dzień św. Patryka (St. Patrick's Day), czyli coroczne święto ku czci patrona Irlandii. Odbywają się tego dnia liczne parady, festiwale i koncerty muzyczne. Zapraszamy do podglądania na żywo obrazu z kamer transmitujących te niezwykłe zielone uroczystości.

Święto jest obchodzone nie tylko w samej Irlandii, ale również w wielu innych częściach świata, gdzie istnieją duże społeczności irlandzkie. W czasie obchodów ludzie często ubierają się na zielono, organizowane są różne imprezy, a także spożywa się tradycyjne irlandzkie potrawy i napoje, takie jak klasyczne danie z kapusty i jagnięciny (Irish stew), tarta z kremem irlandzkim (Irish cream pie) czy napoje zawierające irlandzki likier z whisky, jak na przykład popularny drink - Irish coffee.

Dublin

W Dublinie, stolicy Irlandii, obchody Dnia św. Patryka są szczególnie wyjątkowe i spektakularne. Miasto organizuje ogromną paradę, która przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego świata. Parada w Dublinie jest jednym z największych wydarzeń w roku i jest uznawana za jedną z najbardziej kolorowych i ekscytujących parad na świecie.

Zapraszamy na transmisję na żywo z dzielnicy Temple Bar w Dublinie.

https://www.earthcam.com/world/ireland/dublin/?cam=templebar

Wszystkie kamery z Irlandii

https://www.worldcam.pl/kamery/europa/irlandia

Nowy Orlean

Obchody Dnia św. Patryka są także hucznie oraz energetycznie obchodzone w Nowym Orleanie. Miasto to słynie z bogatej tradycji muzycznej i kulturalnej, co sprawia, że obchody tego święta są niezwykle barwne i pełne życia. Głównym punktem programu jest tradycyjna parada, podczas której ulice Nowego Orleanu wypełniają się tłumem ludzi, muzyką oraz tańcem. W trakcie parady można podziwiać występy orkiestr dętych, grup tanecznych, artystów ulicznych i wielu innych uczestników, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Kamery z Nowego Orleanu można znaleźć w naszym zbiorze na:

https://www.worldcam.pl/search?q=nowy%20orlean

Inne miasta

Parada na ulicach Belfastu

https://www.worldcam.pl/search?q=Belfast

Times Square w Nowym Jorku

https://www.worldcam.pl/search?q=times%20square

Obchody Dnia św. Patryka to doskonała okazja do poznania i doświadczenia irlandzkiej kultury i tradycji, nawet jeśli nie jesteś związany z Irlandią. To także szansa na poszerzenie swojej wiedzy o historii tego święta i znaczeniu św. Patryka dla Irlandii i świata.

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.