WorldCam Cały świat w jednym miejscu
2024-02-09 09:34:43

Erupcja wulkanu na Islandii na żywo

Erupcja wulkanu na Islandii na żywo

Półwysep Reykjanes znajduje się na granicy dwóch płyt tektonicznych - północnoamerykańskiej i euroazjatyckiej. Ta strefa tektoniczna, znana jako Rift Reykjanes, jest obszarem intensywnej aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Częste erupcje są wynikiem ruchów tektonicznych i wypiętrzania magmy wzdłuż tych granic. 

 

W czwartek, 8 lutego 2024, miała miejsce kolejna erupcja wulkanu na półwyspie Reykjanes. Na Islandii zainstalowane są liczne kamery internetowe i jak zwykle w takiej sytuacji został udostępniony przekaż na żywo do Internetu:

https://www.youtube.com/live/804nPrAUAxg?si=wXZTNjImJCs9Nfst

Reykjanes jest intensywnie monitorowany przez islandzkich naukowców i geologów. Regularne badania i monitorowanie aktywności sejsmicznej, temperatury i innych wskaźników mogą pomóc w prognozowaniu erupcji i zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów. Z drugiej strony jednak ze względu na swoje spektakularne krajobrazy wulkaniczne i erupcje, Reykjanes stało się popularnym celem turystycznym zwłaszcza w trakcie erupcji, chodź obserwacja odbywa się z przeważnie z dużej odległości.

Wszystkie kamery z Islandii można znaleźć na stronie

https://www.worldcam.pl/kamery/europa/islandia

 

 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.