WorldCam Cały świat w jednym miejscu
2019-11-25 12:20:44

Jarmark Bożonarodzeniowy na żywo

Jarmarki Bożonarodzeniowe jeszcze nie tak dawno kojarzyły nam się z takimi krajami jak Niemcy, Austria czy Szwajcaria. W ostatnich latach ich popularność znacznie rośnie zwłaszcza w Polsce, gdzie co roku organizowane są w kolejnych miastach z coraz większym rozmachem.

Jarmark Bożonarodzeniowy na żywo

Wrocław

Najpopularniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce organizowany jest we Wrocławiu i potrwa od 22 listopada aż do końca roku. Poza dziesiątkami stoisk ze smakołykami, ozdobami świątecznymi oraz rękodziełem znajdziemy na nim różne atrakcje m. in. Magiczną Paradę „Święta utkane z baśni”, Paradę z Mikołajem, Paradę Elfów, Wigilijny Korowód Kolędników, konkursy, karaoke oraz warsztaty świąteczne.

Jarmark we Wrocławiu można podglądać na żywo w Internecie poprzez poniższą kamerę online:

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/wroclaw/14939-rynek

Kraków

Kolejnym wartym uwagi jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie nazywany tutaj „Targami Bożonarodzeniowymi”. Zaczyna się trochę później niż wrocławski, dokładnie 29 listopada i potrwa do 26 grudnia. W programie jarmarku znajduje się m. in. występ Magdy Steczkowskiej z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II, zabawy i animacje dla dzieci, konkursy, prezentacje szopek, Korowód Kolędniczy oraz Obrzędy Dziadów Polskich. Tradycyjnie warto spróbować grzańca galicyjskiego oraz lokalnych potraw z grilla.

Na Rynku Głównym w Krakowie znajduje się wyjątkowo dużo kamer internetowych, dzięki czemu możemy podglądać jarmark z wielu ujęć jednocześnie:

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/krakow/18971-rynek-glowny-sukiennice

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/krakow/18970-rynek-glowny-kosciol-swietego-wojciecha

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/krakow/11884-rynek-glowny

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/krakow/34-rynek-glowny

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/krakow/369-rynek-glowny

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/krakow/18914-ul-grodzka-rynek-glowny

Gdańsk

W Gdańsku Jarmark Bożonarodzeniowy został zorganizowany na Targu Węglowym. Rozpoczął się 23 listopada i ma potrwać do 1 stycznia. W programie wydarzeń wyszczególnione są np. Parada Piernikowa, Orszak Św. Łucji, Parada Mikołajkowa, Świąteczne Kuranty, Parada Baśniowo-Zimowa oraz Gdańska Wigilia. Nie zabraknie również innych atrakcji m. in. 5-metrowej Adwentowej Bramy, Anielskiego Młyna, karuzeli oraz kapliczki ze Świętą Rodziną.

Na Targu Węglowym znajduje się jedna kamera:

https://www.worldcam.pl/kamery/polska/gdansk/13574-targ-weglowy

Jeśli nie widać obrazu z kamery, należy aktywować flasha w przeglądarce. Zalecamy skorzystanie z przeglądarki Firefox.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Inne miasta

Jarmarki są organizowane z dziesiątkach jak nie setkach miast na świecie. Nie sposób wszystkich teraz wymienić. Aby ułatwić ich wyszukiwanie, przygotowaliśmy specjalną kategorię kamer „Boże Narodzenie”. W tym zbiorze zostały zebrane kamerki, za pomocą których można zobaczyć jarmarki, choinki oraz inne świąteczne dekoracje.

https://www.worldcam.pl/kamery/tematyka/boze-narodzenie

 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.