2020-12-14 12:52:31

Święta i kamery na stokach 2020

Powoli ten dziwny 2020 rok dobiega końca. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy stoki narciarskie zostaną otwarte, a więc z punktu widzenia internetowych podglądaczy, czy będziemy mogli podziwiać zimowe szaleństwo na stokach w Polsce jak i za granicą. Na szczęście ograniczenia zostały częściowo zdjęte, spadł śnieg i sezon narciarski w Polsce rozpoczął się na dobre.

Takiego szczęścia nie mają niestety mieszkańcy Francji, Niemiec i Włoch. Tam w tym roku stoki nie zostaną otwarte. W Austrii zaś korzystanie z wyciągów będzie możliwe dopiero od 24 grudnia. Jednak ze względu na zamknięte hotele i restauracje, oferta będzie skierowana tylko dla lokalnych mieszkańców.

Kamery na stokach

Dla osób, które poszukują idealnego dla siebie ośrodka narciarskiego, polecamy skorzystanie z poniższej mapy kamer online na stokach:

https://www.worldcam.pl/mapa/c/ski_resorts#8/49.97648489781551/19.544677734375004

Przypominamy, że również w Polsce obowiązują ograniczenia w rezerwacji noclegów w celach turystycznych. Niektórzy mieszkańcy, zwłaszcza południowej Polski, mogą jednak pozwolić sobie na jednodniowy wyjazd w góry bądź przenocowanie u rodziny czy znajomych.

Pełna lista wszystkich kamer internetowych na stokach z całego świata dostępna jest jak zawsze na stronie:

https://www.worldcam.pl/kamery/tematyka/stoki-narciarskie

Świąteczne podglądanie w tym roku zostało ograniczone również w innych kwestiach.

Po raz pierwszy od kilku lat nie można obserwować na żywo św. Mikołaja z Laponii. Niby taka drobnostka dla nas dorosłych, ale dostaliśmy informacje o zawiedzionych dzieciach, dla których podglądanie Mikołaja przez Internet stało się już niemal nową tradycją. Na pocieszenie pozostała jedynie kamerka ukazująca chatę Mikołaja z zewnątrz.

https://www.worldcam.pl/kamery/europa/finlandia/463-laponia-wioska-swietego-mikolaja

Jarmark na żywo

Ograniczenia uderzyły również w jarmarki bożonarodzeniowe. Aż przykro patrzeć na puste rynki we Wrocławiu czy Krakowie. W zeszłym roku pełne straganów, imprez i przemieszczających się radosnych ludzi, którzy chcieli poczuć trochę magii w zimowe i chłodne wieczory. Na pocieszenie pozostały nam świąteczne dekoracje miast składające się z pięknie oświetlonych choinek, aniołów i innych postaci czy przedmiotów kojarzących się z Bożym Narodzeniem.

https://www.worldcam.pl/kamery/tematyka/boze-narodzenie

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja powróci do normy i będziemy mogli w pełni cieszyć się okresem świątecznym i korzystać z możliwości zimowego wypoczynku.

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.