Triduum Paschalne oraz Wielkanoc 2009
Triduum Paschalne oraz Wielkanoc 2009 w komputerach i telefonach komórkowych.
Dla tych wszystkich, którzy na dyżurze, służbie, w podróży, chorobie, daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora - świąteczna, wirtualna wizyta w Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie.
Transmisje do sieci Internet z Parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie realizowane są od 2004 roku z inicjatywy ks. Proboszcza Floriana Grucy. Adresowane początkowo do ludzi chorych i w podeszłym wieku przekazy mszy świętych na żywo do sieci Internet zaczęły być coraz częściej odbierane poza granicami naszego kraju. Rocznie transmisje mszy, nabożeństw i innych uroczystości kościelnych docierają do ponad 100 tysięcy Internautów z kraju i ponad 260 tysięcy spoza granic RP. Największą grupę odbiorców transmisji mszy i nabożeństw spośród Internautów przebywających poza granicami stanowi Polska migracja, a wśród ewangelizowanych wirtualnie obcokrajowców są takie perełki jak Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy, Rosjanie, Czesi, Kubańczycy, Bułgarzy, Białorusini oraz mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Sri Lanki, Omanu i Wietnamu.
Tak jak dotychczas i tym również razem, transmisje do sieci www i WAP z Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie w czasie Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkiej Nocy 2009 dostępne będą na trzech platformach internetowych:
1)Strumieniowo na platformie Windows Media Player i Windows Mobile
2)Strumieniowo na testowej platformie FLV Flash Streaming
3)Strumieniowo dla telefonów komórkowych z wbudowanymi odtwarzaczami multimedialnymi i pakietową radiową transmisją danych 2,5/3G
Transmisja dla komputerów realizowana jest w oparciu o bardzo sprawne i wydajne serwery strumieniowe na platformie Windows Media oraz testowo na platformie FLV Flash Streaming.
Przekaz dla użytkowników telefonów komórkowych realizowany jest w oparciu o pierwszą w naszym kraju i jedna z pierwszych w UE, otwartą platformę internetowej mobilnej telewizji interaktywnej mobiTV iTTv, która powstała przy wsparciu jednego z największych w Europie producentów oprogramowania do realizacji transmisji strumieniowych.
Multimedialne transmisje telewizji ruchomej dla Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie przygotował i wdrożył serwis iTTv Lublin, którego mobilny przekaz z XX Światowych Dni Młodzieży cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy choć byli z dala od telewizji, radia i komputerów, mogli być w centrum wydarzeń w Kolonii, a uczestnicy Uroczystości poza obrazem mieli dostępny w trzech językach, mobilny serwis informacyjny.
Specjalnie przygotowana mobilna strona WAP Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie zawiera wykaz mszy świętych i nabożeństw, link do transmisji dla użytkowników PDA, linki dla użytkowników multimedialnych telefonów komórkowych z transmisją GPRS/EDGE i UMTS/WLAN oraz link do WAPCam, czyli możliwość oglądania obrazu odświeżanego w ustalonych sekwencjach czasowych adresowany do użytkowników nawet najstarszych modeli telefonów komórkowych, które nie są przystosowane do odbioru ruchomej TV.
Przekazy mobilne mszy świętych i nabożeństw transmitowanych z Lublina można oglądać przez stronę wap.ittv.pl a komórkowe demo na stronie www.ittv.pl.
Pierwszą w świecie publiczną multimedialną transmisją na żywo do telefonów komórkowych była Pasterka odprawiona przez Papieża Jana Pawła II w dniu 24.12.2004 roku w Bazylice św. Piotra oraz zrealizowany w samo południe następnego dnia przekaz z Bożonarodzeniowego orędzia Ojca Świętego.
Adresowana do użytkowników telefonów trzeciej generacji transmisja przez UMTS spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem Stolicy Apostolskiej i olbrzymim zainteresowaniem abonentów realizującej przekaz jednej z włoskich sieci telefonii mobilnej.
Odbiór transmisji Mszy świętych i nabożeństw z Parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie możliwy jest nie tylko przez posiadaczy telefonów 3G, ale również 2,5G czyli z poziomu wszystkich modeli telefonów z wbudowanymi odtwarzaczami multimedialnymi.
Zapraszamy przez www.ittv.pl oraz lublin.sercanie.org.pl/ i mobilnie przez http://wap.ittv.pl.
Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt.