Wakacje w Europie własnym samochodem - jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Wakacje w Europie własnym samochodem - jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Europa poznawana na szybko nie smakuje tak jak "serwowana" według własnych potrzeb. Czy da się ją dobrze poznać z pominięciem biura podróży?

 

Europa to przeogromny kontynent z licznymi ciekawymi wakacyjnymi destynacjami. Sporo osób decyduje się ją poznawać na bazie propozycji wycieczek objazdowych lub wczasów połączonych ze zwiedzaniem. Przy czym ta forma podróżowania najlepiej nadaje się dla osób, które po prostu nie mają czasu na planowanie indywidualnego wyjazdu lub mają obawy co do podróżowania w samotności. O ile zorganizowane wycieczki pozwalają na zwiedzanie najpopularniejszych miejsc na turystycznym szlaku, to całkowicie pomijają miejsca mniej znane, a równie piękne i ciekawe. Poza tym wyjazd zorganizowany narzuca dość mocne tempo zwiedzania - nie da się przecież zwiedzić wielkiego muzeum w dwie godziny, a pęd za przewodnikiem nie pozwala na epatowanie się magią zabytku czy atrakcji turystycznej. Dlatego coraz więcej osób chce podróżować samodzielnie - bez narzucanych programów, bez pośpiechu, bez z góry ustalonego menu i godzin zbiórek pod autokarem.

Zamów wakacje po swojemu

Osoby lubiące podróżować doskonale wiedzą, że nie ma nic przyjemniejszego od podróży na własnych zasadach. Swoboda samodzielnego podróżowania całkowicie eliminuje niekomfortowe sytuacje w stylu konieczność zwiedzania miejsca, które kogoś w ogóle nie interesuje. Nowoczesne osoby i ludzie, którzy czerpią przyjemność z wakacji dość spontanicznych coraz częściej decydują się na rezerwację noclegów w domach i apartamentach Interhome. Nieruchomości te są sprawdzone a ryzyko przykrych niespodzianek minimalne. Wręcz przeciwnie - każdy kto raz skorzystał z noclegów, chętnie do nich wraca (do wyboru są noclegi aż z 27 państw!). Co więcej, na wakacje można zabrać także ukochane czworonogi - z łatwością można wyszukać miejsca przyjazne dla zwierząt domowych.

Europejska idylla na wyciągnięcie ręki

Od wielu lat idealnym miejscem na wakacje jest Chorwacja - tutaj można spędzić piękne wakacje, na dodatek w sposób ekonomiczny. Są to wakacje na każdą kieszeń (wakacyjna ekonomia ma szczególne znacznie dla dużych rodzin). Chorwacja jest faktycznie uwielbianą przez Polaków destynacją, nie tylko z uwagi na piękne widoki, ale i dlatego, że Polacy mogą się czuć w tym kraju jak u siebie (są bardzo lubiani i zawsze mile widziani). Popularnym kierunkiem są Włochy. Hipnotyzujące krajobrazy, radośni ludzie, kultura i sztuka, a przede wszystkim piękne plaże i ciepłe morze przyciągają każdego roku wielu turystów. Starsze pokolenia z ogromnym sentymentem wybierają Węgry i relaks nad Jeziorem Balaton. To nieco podróż sentymentalna - przypomnienie czasów, kiedy to Węgry wydawały się dla Polaków rajem handlowym (w Polsce sklepy straszyły pustymi półkami).

Przygotuj się na podróż po Europie

Planując wakacyjną wyprawę po naszym kontynencie trzeba koncentrować się nie tylko na wyborze wymarzonych miejsc i noclegów. Wakacji nie może zepsuć nagła choroba, która mogła być konsekwencją braku troski o własne zdrowie. Profilaktyka zdrowotna jest szczególnie ważna przed wyjazdem do obcego kraju, gdzie w sytuacjach nagłych człowiek po prostu może poczuć się zagubiony. Warto jest mieć ze sobą leki (stałe i na różne przewidywalne wypadki), a także dobrze jest zabezpieczyć rodzinę odpowiednią polisą turystyczną.


Autor: interhome.pl


 

Kamery na żywo w Europie

Kamery w Europie

 

Komentarze
avatar
Anonimowe komentarze pojawią się po akceptacji moderatora. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny. Jeśli nie posiadasz konta, możesz je założyć w kilka sekund. Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz Polityką Prywatności portalu WorldCam.
 
Wortal WorldCam.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Użytkowników zawarte pod kamerami, w postach na forum oraz jakichkolwiek innych miejscach wortalu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania, usuwania oraz modyfikacji komentarzy zawierających treści niezgodne z polskim prawem lub uznane jako obraźliwe.